ZATRPALI IH TRICAMA

Bogdanović odličan u velikoj pobjedi, sudjelovao u rušenju klupskog rekorda

Hrvatski košarkaš igra u promjenjivoj formi nakon operacije zgloba. U posljednjem nastupu bio je sjajan.

Veliku pobjedu (113:118) ostvarila je Utah na gostovanju u Milwaukeeju ostvarivši klupski rekord od 25 ubačenih trica. Bojan Bogdanović je s 20 koševa bio treći strijelac gostiju, a pogodio je četiri trice iz deset pokušaja.

Najbolji strijelac Jazza bio je Donovan Mitchell sa 32 poena, a Royce O'Neale je svih 18 koševa postigao gađajući trice 6/8. Po pet trica ubacili su Jordan Clarkson (26 koševa) i Mike Conley (17 poena).

Giannis Antetokounmpo je ubacio 35 koševa uz osam skokova, a Khris Middleton dodao je 31 poen uz 10 skokova za Milwaukee koji je doživio prvi domaći poraz u novoj sezoni.Veliku pobjedu (113-118) ostvarila je Utah na gostovanju u Milwaukeeju ostvarivši klupski rekord od 25 ubačenih trica.

Bojan Bogdanović je sa 20 koševa bio treći strijelac gostiju, a pogodio je četiri trice iz deset pokušaja. Najbolji strijelac Jazza bio je Donovan Mitchell sa 32 poena, a Royce O'Neale je svih 18 koševa postigao gađajući trice 6/8. Po pet trica ubacili su Jordan Clarkson (26 koševa) i Mike Conley (17 poena).

Giannis Antetokounmpo je ubacio 35 koševa uz osam skokova, a Khris Middleton dodao je 31 poen uz 10 skokova za Milwaukee koji je doživio prvi domaći poraz u novoj sezoni.

Golden State Warriorsi su u 33. minuti dvoboja protiv Los Angeles Clippersa gubili 63:85, a onda su u preostalih 15 minuta ubacili 52 koša, primili samo 20 i na kraju slavili s 115:105.

Clippersi su bili u igri za pobjedu sve do posljednje tri pol minute u koje su ušli s dva poena zaostatka (103:105), ali je domaća momčad u tri minute nanizala deset poena i zacementirala pobjedu.

Clipperse je ''pokopao'' Stephen Curry s 38 koševa i 11 asistencija, a kapetan Warriorsa je pogodio devet od 14 pokušaja za tricu. Andrew Wiggins je postigao 16, a Eric Paschall 12 poena za pobjednike.

Kod gostiju su najbolji bili Paul George sa 25 i Kawhi Leonard sa 24 koša. Ivica Zubac je za 17 minuta postigao samo dva koša uz četiri skoka, jednu blokadu i tri izgubljene lopte.

Aktualni prvaci iz Los Angelesa su teže od očekivanog došli do domaće pobjede (117:115) protiv Chicago Bullsa koji su 4.7 sekundi prije kraja imali mogući šut za pobjedu, ali je Zach LaVine promašio dalekometnu 'dvicu' i ostao na 38 koševa i šest asistencija.

Lakerse je predvodio LeBron James sa 28 poena, sedam skokova i sedam asistencija. U izostanku Anthonyja Davisa iskazao se Montrezl Harrell sa 17 koševa i 14 skokova. Dennis Schroder je također ubacio 17 poena.

Lakersi su s učinkom 7-3 i zahvaljujući porazima Clippersa i Phoenixa ostali sami na vrhu Zapadne konferencije. Sunsi su treći poraz u sezoni doživjeli na gostovanju u Detroitu, gdje su domaći Pistonsi slavili sa 110:105 u produžetku, iako su gosti u prvom poluvremenu izgradili prednost od čak 23 koša.

Devin Booker je na kraju osnovnog dijela utakmice imao šut za pobjedu, ali je promašio. Pistonse je do druge pobjede u sezoni predvodio Jerami Grant s 31 košem i deset skokova, čime je izjednačio učinak karijere. Blake Griffin je imao 16 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Devin Booker je za Sunse ubacio 23 koša, a DeAndre Ayton je spojio 14 poena i 12 skokova. Dario Šarić je završio dvoboj sa 12 koševa i šest skokova, ali i četiri izgubljene lopte, dok je Chris Paul ubacio 11 poena uz devet asistencija i sedam skokova.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Rocketsi koji su u Houstonu sa 132:90 nadigrali Orlando. Christian Wood se vratio u momčad i bio najbolji kod domaćina sa 22 koša i 15 skokova. James Harden je završio dvoboj sa 15 poena i 13 asistencija, a 15 koševa su ubacili i P. J. Tucker te Ben McLemore. Goste je predvodio Nikola Vučević sa 22 koša i 12 skokova.

Boston je u svom TD Gardenu svladao Washington sa 116:107, a pobjedu su Celticsi osigurali već u prvom poluvremenu (66:47). Domaće je do pobjede predvodio Jayson Tatum sa 32 koša, a Jaylen Brown je spojio 27 poena i 13 skokova. Bradley Beal je sa 41 košem bio najbolji strijelac Washingtona u sedmom ovosezonskom porazu Wizardsa.

Niz od tri uzastopna poraza, a čak pet na domaćem parketu, prekinuo je Memphis pobjedom 115:110 protiv gostjućeg Brooklyna koji je oslabljen neigranjem Kevina Duranta i Kyrieja Irvinga. Dillon Brooks je predvodio domaću momčad sa 24 poena, a Brandon Clarke je ubacio 21 koš. Najbolji strijelac večeri bio je igrač Netsa Caris LeVert sa 43 poena ubacivši prvi put u karijeri sedam trica.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su Charlotte Hornetsi koji su sa 118:110 slavili u New Orleansu. Gordon Hayward je sa 26 koševa predvodio šestoricu gostujućih igrača s dvoznamenkastim učinkom. Miles Bridges je dodao 20, a Devonte' Graham 17 poena. U dvoboju braće Ball, novak Hornetsa LaMelo je sa 12 koševa i 10 skokova nadigrao Lonza koji je za Pelicanse ubacio samo pet koševa uz tri asistencije. Zion Williamson je sa 26 koševa bio najbolji kod domaćih.

Gostujuće pobjede su ostvarili i košarkaši Oklahoma Cityja u New Yorku (101:89) te Raptorsi u Sacramentu (144:123).

Shai Gilgeous-Alexander je sa 25 poena i 10 skokova bio najbolji kod Thundera, dok je Hamidou Diallo kao igrač s klupe ubacio 23 koša uz 11 skokova. Julius Randle je 18 poena, 12 skokova i sedam asistencija bio najbolji kod Knicksa.

Raptorsi su niz od tri poraza prekinuli ubacivši čak 144 koša u Sacramentu. Fred VanVleet je postigao 34 poena, Chris Boucher je završio dvoboj sa 23 koša i 10 skokova, a Norman Powell je ubacio 22 poena. De'Aaron Fox je za Kingse postigao 23, a Harrison Barnes 21 koš.