MALO IZNENAĐENJE

Manchester United u polufinalu Liga kupa: Newcastle ispao od drugoligaša

U utorak su plasman u polufinale izborili Manchester City i drugoligaš Brentford.

Manchester United posljednji je izborio polufinale engleskog nogometnog Liga kupa pridruživši se Manchester Cityju, Tottenhamu i drugoligašu Brentfordu.

U posljednjem susretu četvrtfinala ManU je na gostovanju pobijedio Everton sa 2:0.

"Crveni vragovi" su poveli u 88. minuti sjajnim golom Edisona Cavanija, a pobjedu gostiju u šestoj minuti nadoknade je potvrdio Anthony Martial.

U ranije odigranom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio drugoligaša Stoke City sa 3:1.

Golove za Spurse zabili su Gareth Bale (22), Benjamin Davies (71) i Hary Kane (82), dok je pogodak za domaćine postigao Jorda Thompson (53).

City je na gostovanju deklasirao Arsenal sa 4:1, dok je Brentford pobijedio Newcastle United sa 1:0.