PEDRI UPISAO 100. NASTUP

Barca povećala prednost pred Realom: Ozlijedila se zvijezda katalonskog sastava

Nogometaš Barcelone Ousmane Dembele je morao ranije napustiti igru zbog ozljede.

Nogometaši Barcelone u 19. kolu španjolske La Lige slavili su 1:0 na gostovanju kod Girone i povećali bodovnu prednost pred Real Madridom na tablici.

Radost zbog petnaeste pobjede i potvrde vodstva na tablici donekle je pokvarila ozljeda Ousmanea Dembelea.Francuski napadač napustio je teren u 25. minuti zbog bolova u mišiću lijeve noge, a ovo mu je prva ozljeda od dolaska trenera Xavija Hernandeza u studenom 2021. godine.

Barcelona je imala popriličnih problema u napadu nakon izlaska Dembelea s terena, jer su u postavi nedostajali Ferran Torres i Robert Lewandowski. Zabila je praktički iz jedine prilike kada je u 61. minuti Pedri je iskoristio dodavanje Jordija Albe i lošu intervenciju vratara Girone Paula Gazzanige.

Barcelona se ovaj tjedan ponovno suočava s dva testa. Prvog veljače igrat će zaostalu utakmicu La Lige kod Betisa, a sljedeće nedjelje ugostit će Sevillu.

Katalonci imaju šest bodova više i utakmicu više od Reala.

Za kraj dodajmo da je Pedri upisao 100. jubilarni nastup za Barcelonu.