FIFA Club World Cup

Preokret Flamenga u drugom poluvremenu za finale Svjetskog klupskog prvenstva

Flamengo je izborio finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što je poslije preokreta bio bolji od Al-Hilala...

Prvi finalist Svjetskog klupskog prvenstva je brazilski Flamengo koji je s 3:1 bio bolji od Al-Hilala nakon što su Saudijci na poluvremenu imali vodstvo.

Poveo je Al-Hilal nakon 18 minuta igre kada je Mohammed Al Burayk proigrao Salema Al Dawsarija, a ovaj s deset metara skrenuo loptu u mrežu.

Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a početkom nastavka Flamengo dolazi do poravnavanja kada je lijepu akciju zaključio Giorgian De Arrascaeta.

I onda od 78. do 82. minute Flamengo je postigao nova dva pogotka. Prvo je Rafinha ubacio, a Bruno Henrique glavom zakucao loptu u gol, a zatim je Ali Albulayhi skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Da bi stvar bila još gora za Al-Hilal, izravan crveni karton zbog oštrog starta nakon toga dobio je Andre Carrillo.