PL BIH

Velika pobjeda Željezničara protiv Sarajeva za povratak na vrh tabele

Nogometaši Sarajeva i Željezničara odmjerili su snage u 140 gradskom derbiju u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ovo je bio susret dvije do sada najbolje momčadi prvenstva, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 3:1 u korist Željezničara.

Susret na Koševu ponudio je dosta dobar nogomet, a sama utakmica opravdala je epitet derbija. U 90 minuta igre – vidjeli smo sve, golove, dobru igru, rivalitet, nervozu, prilike, ali i kartone za trenere obje ekipe, Husrefa Musemića i Amara Osima, te crveni karton kojeg je u prvom poluvremenu zaradio Adnan Gušo, trener u stručnom štabu Željezničara.

Sarajevo i Željezničar su sada izjednačeni bodovno na tabelu. Oba tima imaju po 35 bodova, ali je Željezničar na prvom mjestu zbog boljeg međusobnog omjera.

Ovo je inače pretposljednje kolo u proljetnom dijelu sezone. Naredno se igra 7. i 8. prosinca, nakon čega Premijer liga ide na pauzu do 22. veljače.